Turistická navigace

Turistické navigace mají opravdu všestranné využití na rozdíl od těch automobilových. Na rozdíl od automobilových navigací nemají ty turistické hlasový výstup, takže při jízdě něco v pohybu není možné, aby vám hlasově navigace napovídala kudy a kam jet. Je ovšem vybavena detailním displejem, na kterém je dobře znázorněna trasa. Turistickou navigaci je samozřejmě možné využívat nejen na kole nebo dokonce i v autě, ale i na lodi, v letadle nebo na lyžích. Zkrátka turistickou navigaci je možné využívat na všech otevřených prostorách, kam dosahuje signál GPS.

Turistické navigace jsou velice odolné, protože se při jejich výrobě bere v potaz to, že by mohla jednoduše upadnou například z cyklistického kola. Jsou velice odolné proti prachu, vibracím a dokonce odolné proti vodě. Na povrchu displeje je nanesena speciální folie, která umožňuje dokonalou viditelnost přímo na slunci.

Oproti automobilovým navigacím není možné během jízdy nebo pěší túry nabíjet navigaci, protože není kde. Proto jsou turistické navigace velice výkonné a vydrží nabité až mnohonásobně déle nebo automobilové navigace. Její dobíjení je možné uskutečnit buď přes počítač nebo zapojením do klasických zásuvek. Dále je možnost zakoupit navigaci, která je poháněna tužkovými bateriemi. Baterie je tak možné kdykoli vyměnit bez jakýchkoli problémů a bez nabíjení v zásuvce.

Komentáře jsou uzavřeny.